Grybų šventė Varėnoje

Lietuva

Kelionės data
Kelionės kaina
Pastabos

Vietų nebėra
Kelionės trukmė: 1 d.
Vykstančių skaičius:
Kaina viso:
Perku

      Vilnius - Kaunas - Merkinė - Perloja - Varėna - Kaunas - Vilnius (~ 460 km)
 
     Dzūkija kiekvieną atvykstantį pirmiausiai žavi reto grožio gamta – didingi miškai, šaltiniuotos upių versmės, pelkingos laukymės, kviečiame kartu leistis į nuostabią dienos ekskursiją Lietuvoje ir pažinti Dzūkiją iš arčiau. Kasmet šis kraštas suburia grybautojus. Ši šventė gyvuoja daugiau, kaip 20-etį!
     Anksti ryte kelionė autobusu prasidės išvykstant į senąją istorinę Dzūkijos sostinę Merkinę. Miestelis savaime susikūrė iki XVII a. pabaigos laikantis spindulinio plano: šešių gatvių sankryžoje yra beveik trikampio formos aikštė. Merkinės piramidė - tai pastatas, įžymus savo stebuklingomis galiomis. Pasak, šimtų liudytojų, praleidus pusę valandos piramidėje, jaučiami milžiniški pozityvūs fiziniai ir dvasiniai pokyčiai.
     Pasukę Vilniaus – Varėnos – Gardino keliu ir Merkio dešiniajame krante atrasime Perloją. Miestelyje stovi Švč. Mergelės Marijos ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia. Netoliese yra M. K. Čiurlionio kelias. Kažkada čia buvo Perlojos respublika.
      Į pietus nuo Perlojos prasideda Varėnos miškai... Varėna – miestas pietų Lietuvoje. Mieste yra medinė Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. Pačioje miesto šiaurėje plyti Varėnos miesto tvenkinys: vakarinė jo dalis vadinama pirmuoju tvenkiniu, rytinė – antruoju. Pirmojo tvenkinio šiaurės vakarinėje pakrantėje yra pusiasalis, kuriame stūkso Girežerio piliakalnis. Varėna garsėja didžiausia miesto švente – „Grybų švente“, kuri kasmet vyksta paskutinį rugsėjo šeštadienį. Šių metų tema „Oi ant kalno, ant aukštojo“. Šventės metu bus organizuojamas grybavimo čempionatas Varėnos rajono savivaldybės mero taurei laimėti, šurmuliuos mugė, vyks sporto varžybos, skambės liaudiška muzika, o į šokio sūkurį kvies liaudies šokių kolektyvai. Liūdna tikrai nebus! Vakare išsišokę ir išsidūkę išvyksime namo.
 
 
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
  • Kelionė patogiu autobusu;
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
  • Ekskursinė programa.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
  • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
  • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
  • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 34 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios. Daugiau informacijos rasite kelionės sutartyje >>;
  • Į dažniausiai užduodamus klausimus, atsakymus rasite >>.