Lydekai paliepus - Aukštaitijon!


Kelionės data
Kelionės kaina
Pastabos

Vietų nebėra
Kelionės trukmė: 1 d.
Vykstančių skaičius:
Kaina viso:
Perku

     Kaunas - Vilnius - Molėtai - Mindūnai - Zarasai - Sartai - Rokiškis - Vilnius - Kaunas (~ 600 km)

Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 4–5 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu.

     Daug pasaulyje gražių vietų tenka pamatyti, bet pati nuostabiausia vieta randasi visai šalimais. Tai nepakartojamo grožio Aukštaitija. Šiais metais tuo ir vėl įsitikinsime. Aukštaitija - tai daugybė ežerų, kalvos, kloniai, miškai, upės ir upeliai, nuostabūs žmonės: paprasti ir visur kalbantys sava tarme.
     Ankstyvą rytmetį vyksime link Molėtų, kur lankysimės etnokosmologijos* muziejuje. Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Dieninės programos metu per požeminę muziejaus galeriją kilsime aukštyn: penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Čia galėsime pamatyti pačių įvairiausių Visatos vaizdų, nuo išryškinančių mūsų planetos unikalumą, iki tolimiausių galaktikų. 
     Atvykę į Mindūnus lankysime Ežerų žvejybos muziejų ir Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją*. Ekspozicijose galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažinti su archajine žvejyba bei sužinoti, kaip šis verslas kito. Vasario mėnesį Ežerų žvejybos muziejaus kiemelyje rengiama didelė Žiemos žūklės šventė, liepos mėnesį – Ežerų šventė. Edukacijos metu turėsime galimybę paragauti garsios „Firminės Rimydžių žuvienės“*. Pasisotinus gardžios žuvienės, išvyksime link Zarasų, kur trumpai stabtelėsime apžiūrėti unikalų  statinį – Zarasų apžvalgos taką, nuo kurio atsiveria įspūdingas kraštovaizdis.
     Pakeliui į Rokiškį aplankysime Sartų ežero apžvalgos bokštą. Užkopus metaliniais laipteliais, iš viršaus atsiveria prieš daugybę tūkstančių metų slinkusių ledynų suformuotas dabartinio Sartų regiono parko kraštovaizdžio reljefas, Sartų ežero vaizdinga panorama. Rokiškyje mūsų lauks Tyzenchauzų dvaro rūmuose programa „Sūrio kelias“*. Būsime nuvesti į degustacijos salę, kur susėdę prie stalų dengtų balta staltiese, ragausime 4 - 5 rūšių sūrius, baltą varškę, gersime baltą vyną, žiūrėsime specialų filmą apie UAB „Rokiškio sūris“. Sotūs ir laimingi vakare grįšime į namus.

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė patogiu autobusu;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
 • (*) pažymėti objektai į kelionės kainą neįskaičiuoti;
 • Molėtų etnokosmologijos muziejaus lankymas: suaugusiems ~4,5 €/asm., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems ~3,5 €/asm.;
 • Ežerų muziejaus lankymas su vietiniu gidu: suaugusiems ~4 €/asm.; moksleiviams, studentams, senjorams ~2 €/asm.;
 • Edukacinė žuvienės degustacija: ~4 €/asm.;
 • Programa „Sūrio kelias“ su vyno taure:  ~4 €/asm.;
 • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 34 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios. Daugiau informacijos rasite kelionės sutartyje >>;
 • Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite >>.