Naisių vasara

Lietuva

Kelionės data
Kelionės kaina
Pastabos

Vietų nebėra
Kelionės trukmė: 1 d.
Vykstančių skaičius:
Kaina viso:
Perku

Vilnius - Kaunas - Kėdainiai - Kryžių kalnas - Šiauliai - Naisiai - Kaunas - Vilnius
    
        Nutolusi septynis kilometrus nuo Šiaulių, Šiaurės Lietuvoje mus pasitinka garsioji Naisių gyvenvietė. Iš televizijos ekranų pažįstamos apylinkės garsėja ne tik kaip puiki vieta serialo filmavimui, bet ir kultūros židiniu tampančia vietove.
       Anksti ryte išvyksime link Šiaurės Lietuvos. Pirmas sustojimas Kėdainiuose – viename iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų senamiestį, įtrauktą į kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklą. Pavaikštinėsime po Rotušės aikštę, pamatysime ramiai sruvenantį Nevėžį, susipažinsime su miesto įžymybėmis, 4 bažnyčiomis. Išvykdami aplankysime M. Daukšos ąžuolą, kuris vis dar ošia prakalbą į „malonųjį  skaitytoją“,  ir vienintelį Lietuvoje minaretą – vieno iš Kėdainių šeimininkų palikimą.
       Aplankysime ir  Jurgaičių piliakalnį, dažniau vadinamą Kryžių kalnu. Ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Suskaičiuota, kad Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. kryžių, iš kurių  53 įrašyti į Kultūros vertybių registrą. Krikščionių pasaulyje šį kalną dar labiau išgarsino 1993 m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II.
       Pasieksime Šiaulius – ketvirtą pagal gyventojų skaičių šalies miestą šiaurės Lietuvoje. Pagrindinė miesto šventė yra Šiaulių gimtadienis rugsėjo 22-ąją – Saulės mūšio dieną, kuri dėl klimatinių sąlygų paprastai švenčiama savaite ar dviem anksčiau.
      Paskutinis kelionės akordas Naisiai – Lietuvos žmonėms žinomi iš serialo „Naisių vasara“. Čia yra ir vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus. Taip pat galima aplankyti ir Inkilų muziejų. Čia liepos mėnesį vyksta festivalis šeimai „Naisių vasara“. Po turiningos dienos išvyksime namo.
 
 
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
  • Kelionė patogiu autobusu;
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
  • Ekskursinė programa.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
  • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
  • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
  • Į dažniausiai užduodamus klausimus, atsakymus rasite >>.