Talinas - Tartu

Estija

Kelionės data
Kelionės kaina
Pastabos

Vietų nebėra
Kelionės trukmė: 2 d.
Vykstančių skaičius:
Kaina viso:
Perku

       Vilnius - Kaunas - Panevėžys -  Talinas - Tartu - Panevėžys - Kaunas - Vilnius (~1470 km)

   
  Tartu mokslo populiarinimo centras „AHHAA“ - staigmenų įvairiausio amžiaus ir patirčių lankytojams. Šiame centre buvo baigtas statyti kosminio stiliaus pastatas su keletu kupolų, po vienu iš kurių įrengtas šiuolaikiškiausias Baltijos šalyse sferinis planetariumas ir žvaigždžių teatras.
       1 diena. Kelionę autobusu pradėsime anksti ryte išvykdami iš Lietuvos į Taliną. Atvykę į Estijos sostinę, aplankysime Talino uoste unikaliuose hidroplanų angaruose interaktyvų „Lennusadam Seaplane Harbour muziejų*. Ši ekspozicija – tai Estijos laivybos muziejaus, kuris įsikūręs ties įėjimu į Talino senamiestį stūksančiame Storosios Margaritos bokšte, padalinys. Hidroplanų angaruose pristatomos vandens ir povandeninio transporto priemonės: istoriniai laivai, ledlaužis, submarinas. Vėliau mūsų lauks apžvalginė ekskursija pėsčiomis po senamiestį: Bastiono tunelis, Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos parlamentas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo bažnyčia – buvusi Talino vyskupų rezidencija, apžvalgos aikštelės, Rotušė, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai. Nakvynė 3* viešbutyje Dzingel.


       2 diena. Pusryčiai. Ryte išvyksime į Tartu. Ekskursija po seniausią miestą Baltijos šalyse: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelės, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, „Velnių“ ir „Angelų“ tiltai. Po ekskursijos lankysimės Mokslo centre AHHAA*, kur galėsime susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Tai didžiausias Baltijos šalių mokslo centras, kuriame viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, galime liesti ir išbandyti viską patys. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, vaikų birža, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų. O ypatingame sferiniame planetariume* galima stebėti milijonus žvaigždžių ir žiūrėti filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo sukurtas projektorius, kurio pagalba galėsime matyti net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes, šis išradimas įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Po mokslo centro, išvyksime namų link.
 


 
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
 • Kelionė patogiu autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje Dzingel;
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
 • (*) pažymėti objektai į kelionės kainą neįskaičiuoti;
 • „Lennusadam Seaplane Harbour“ muziejaus lankymas: suaugusiems ~14 €/asm., moksleiviams, studentams – ~7 €/asm.;
 • „AHHA“ mokslo centro lankymas: suaugusiems ~13 €/asm., moksleiviams, studentams, senjorams – ~10 €/asm.;
 • Planetariumo lankymas: ~4 €/asm.;
 • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • Į dažniausiai užduodamus klausimus, atsakymus rasite >>.