Laplandija - kraštas kur gyvena vaikystė!

 • 6 dienos
 • Latvija, Estija, Suomija
 • 530 €

1 diena. Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją (susipažinimas, žaidimai, viktorinos, dovanėlės…). Pavakaryje atvykstame į Taliną. Išplaukiame į Helsinkį. Laive nuobodžiauti neteks – veikia parduotuvėlės, vaikų žaidimo kambarys, kavinė ir restoranas… Atvykus į Helsinkį išvykstame  Rovaniemio link. Apie vidurnaktį atvykstame į nakvynės vietą Suomijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Po pusryčių keliaujame į Laplandiją. Tolstant į šiaurę keičiasi ne tik kraštovaizdis, bet ir žmonių gyvenimo atributai: prie namų jau stovi ne tik automobiliai, bet ir sniegomobiliai. Galima pamatyti pakele risnojančių šiaurės elnių vorą, o užšalę upės ir ežerai yra virtę vietinio transporto magistralėmis. Sustojame Vaskikelo varpų muziejuje-restorane netoli Oulu miesto. Apžiūrime unikalią varpų kolekciją, kurią sudaro daugiau kaip 1500 varpų suvežtų čia iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Atvyksatme į haskių fermą*. Važiuojame pagrindine Laplandijos transporto priemone – rogėmis, kinkytomis žydraakėmis laikomis. Trasa neilga, bet su vėjeliu… Vėliau, gerdami Laplandijos uogų arbatą, klausomės įdomaus pasakojimo apie haskių auginimą, veisimą bei dresiravimą. Vykstame dar toliau į šiaurę ir kirtę poliarinį ratą – tolimiausią vietą nuo ašigalio atvykstame į nakvynės vietą. Apsigyvename suomiškuose nameliuose.

3 diena. Išvykstame į Kalėdų Senelio Joulupukki kaimą – Joulumaa, kur iš rastų suręstuose nameliuose įsikūrusios kalėdinių suvenyrų parduotuvėlės, kurios stebina samių amatininkų išmone, Kalėdų Senelio rezidencija, viso pasaulio vaikų žinomas Kalėdinis paštas, kur nuoširdžiai triūsia nykštukai ir padeda išsiųsti atvirukus draugams su firminiu Joulupukki spaudu. Šalia kaimelio glaudžiasi Ledo pilis* su šauniai įrengta čiuožykla, įspūdingomis ledo skulptūromis, ledo tuneliais ir ledo baru… Pažintis us Laplandijos sostine Rovaniemiu. Grupei pageidaujant aplankome „Arktikum*“- šiaurės šalių istorijos ir etnografijos muziejų. Susipažinsime su šiaurės tautų istorija, tradicijomis, gyvenimo būdu. Muziejuje puiki proga pamatyti kaip susidaro ir kaip atrodo šiaurės pašvaistė „Aurora Borealis“.  Grįžtame į nakvynės vietą. Nakvynė nameliuose.

4 diena. Lankomės šiaurės elnių fermoje*. Pasivažinėję elnių kinkiniais, apžiūrėsime fermą, pamaitinsime elnius. Dalyvausime poliarinio rato kirtimo ceremonijoje, kurią palydi šamano palaiminimai, laplandiškas krikštas ir stebuklingasis gėrimas. Šios pramogos metu lankomės šamano kotoje (name – palapinėje), patogiai įsitaisę ant elnių kailiais dengtų gultų sužinosime istoriją kaip atsirado šis kraštas (Laplandija), kas jame gyveno anksčiau. Čia jums bus įteiktos tikros elnių važnyčiotojo teisės. Vykstame į Ranua poliarinį zoologijos sodą*, kur lengvoje prieblandoje skendinčiame miške vaikštinėdami mediniais takeliais ir tilteliais (vaikai čiuoždami rogutėmis), grožėsitės elniais, lapėmis, vilkais, baltosiomis ir rudosiomis meškomis, ūdromis; taip pat įvairiais paukščiais: pelėdomis, sakalais ir kt. Išvykstame link Helsinkio. Nakvynė viešbutyje Suomijoje.

5 diena. Po pusryčių išvykstame į Helsinkį.  Atvykstame į „Eureką“ (www.heureka.fi) , kur žaidimų forma supažindinama su įvairiais fizikiniais ir cheminiais reiškiniais ir jų poveikiu žmogaus organizmui: galima važiuoti dviračiu lynu, ištiestu 6 metrų aukštyje, išbandyti vinių lovą, pasidaryti monetą su savo atvaizdu, pažiūrėti žiurkių krepšinį (ekspozicijos keičiamos). O svarbiausia, kad didžiąją dalį eksponatų galima paliesti, kurti, modeliuoti, atlikti įvairius eksperimentus.  Moderniai įkurtame planetariume galėsite pasijusti filmo dalyviais dėl specialaus plokščio ir plataus ekrano bei puikios akustikos. Apžvalginė ekskursija Helsinkyje: uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia, originalus paminklas kompozitoriui J. Sibelijui, maršalo Manerheimo gatvė su žymiausiais statiniais, Senato aikštė, Universiteto biblioteka, rotušė. Galimybė pačiuožinėti pačiūžomis vienoje iš Helsinkio aikščių. Vakare išplaukiame į Taliną. Atplaukus nakvynė viešbutyje Taline.

6 diena. Po pusryčių išvykstame Lietuvos link. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota

 • 3 Nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje;
 • 2 nakvynės nameliuose Laplandijoje;
 • Kelto bilietai Talinas – Helsinkis – Talinas;
 • Kelionė patogiu autobusu;
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota

 • (*) pažymėti objektai į kainą neįskaičiuoti:
 • Lankomiems objektams turėti: nuo 150 EUR suaugusiems, nuo 110 EUR vaikams;
 • Į kainą neiskaičiuota papildomai kelte užsakoma vakarienė.

Pastabos

 • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Butina turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 34 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios;
 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 4–5 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu. • Galimi apgyvendinimo nameliuose tipai ir taikomos priemokos:
 • 4 vietų namelis su 1 miegamuoju ir 2 lovomis svetainėje bei virtuvėle. (Be priemokos)
 • 6/7 vietų 2 aukštų naujos statybos namelis su 2 miegamaisiais, virtuve, sauna, židiniu, svetaine su miegama sofa. (Priemoka 200 € už namelį 2 naktims)
 • 4/5 vietų namelis su 1 miegamuoju ir 3 lovomis svetainėje, virtuve, sauna, židiniu. (Priemoka 160 € už namelį 2 naktims)
 • 4/5 vietų namelis su dviem dviaukštėmis lovomis, virtuvėle, sauna. (Priemoka 60 € už namelį 2 naktims)
 • 2 vietų namelis su sauna ir virtuvėle. (Priemoka 100 € už namelį 2 naktims)
 • 2 vietų namelis su virtuvėle. (Priemoka 60 € už namelį 2 naktims)
 • PASTABA: renkantis apgyvendinimo tipą su priemoka, priemoką pažymėti tik vieną kartą.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime kelionių pasiūlymus į jūsų pašto dėžutę.

Tiesioginės rinkodaros tikslu tvarkomi asmens duomenys: vardas, pavardė, el. pašto adresas, kelionės istorija. Esu informuotas (-a) apie tai, kad turiu teisę bet kada, nenurodydamas (-a) priežasties, atšaukti šį sutikimą kreipdamasis (-i) į kelionių organizatorių adresu V. Putvinskio g. 49 - 204, LT - 44243 Kaunas, Lietuva, tel. +370 618 27881 arba el. paštu info@700.lt