Kelionę pradėsime anksti ryte išvykdami iš Vilniaus ir Kauno link Šakių. Pirmasis sustojimas Zapyškyje. Miestelio pavadinimas minimas nuo 1575 m. Gyvenvietė iš pradžių vadinta Panemune, vėliau buvo Sapiegų miesteliu, Sapiegiškėmis ir Sapiegiškiu (pagal Sapiegas, valdžiusius miestelį), o dar vėliau imta vadinti Zapyškiu. Miestelis turi savų legendų, savų karžygių, savų liūdesių.
Lankysimės Zyplių dvare*. Dvaro ansamblis apsuptas vieno didžiausių parkų Lietuvoje – jis užima 21 ha teritoriją. Šiuo metu parke auga nemažai vertingų rūšių medžių: platanalapiai ir sidabriniai klevai, paprastieji ir raudonieji ąžuolai, baltosios ir balzaminės tuopos, europiniai ir Sukačiovo maumedžiai, juodosios pušys, sidabriniai kėniai, karpotieji ir plaukuotieji beržai, kalninės guobos, kamštiniai skirpstai. Vakarinėje dalyje pasodinta apie 200 m ilgio balzaminių tuopų alėja, o parke augęs Zyplių ąžuolas buvo paskelbtas gamtos paminklu.
Keliausime į Šakius. Iš šio krašto kilo visas būrys žymių Lietuvos rašytojų ir poetų, visuomenės veikėjų, savo darbais ir kūrybiniu palikimu švietusių krašto žmones ir turtinusių krašto kalbą. Gurmanus Šakių kraštas vilioja saldainiais ir keptais sūriais, šaltai spausto sėmenų aliejaus degustacijomis; esant galimybei, iš kelionės lauktuvių galėsite parsivežti pagal kulinarinio paveldo receptus iškeptos naminės duonos, pyragų, šakočių, meduolinių skanėstų.
Vyksime į Kudirkos Naumiestį – pasienio miestą, kurio pavadinimas daugeliui sukelia tik vieną asociaciją – Vincas Kudirka. Varpininkas, tautos žadintojas, Lietuvos himno autorius. Tiesa, jis Naumiestyje gyveno tik paskutiniuosius penkerius savo gyvenimo metus. Tarpukaris Kudirkos Naumiesčiui buvo klestėjimo laikotarpis. Pasienio miesto specifika padiktavo dar vieną verslo rūšį – kontrabandą, ja lietuviškos spaudos draudimo metais tapo ir literatūra. Lietuviški periodiniai leidiniai buvo leidžiami Mažojoje Lietuvoje, o Lietuvą pasiekdavo mieste esančiu tiltu per Širvintos upę. Išskirtinis šio miesto lankomas objektas – Bulvės muziejus*. Šiame muziejuje eksponuojama visa bulvių auginimo istorija nuo senų laikų, senoviniai žemės apdirbimo prietaisai, antrame muziejaus pastato aukšte – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria puikūs gamtos vaizdai. Išskirtiniame rūsyje vyksta skirtingų bulvių veislių degustacijos. Šalia muziejaus yra Bulvių patranka, Bulve skambinamas 4 varpų karilionas muziejaus bokšte, o muziejaus kieme prezidentinis ąžuolas pasodintas per bulvės šventę. Muziejuje sužinosime apie p. Almos Adamkienės cepelinų receptą, pagal kurį čia gaminami cepelinai ir organizuojamos jų degustacijos.
Paskutinis kelionės sustojimas – Vilkaviškis – vienas seniausių Sūduvos miestų, istorijos metraščiuose minimas nuo XVI a. pradžios. 1660 m. Vilkaviškiui buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Lankysimės Paežerių dvare*. Paežerių dvaro sodyba – unikaliausias Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, dar vadinamas Suvalkijos deimantu. Tai vienas puošniausių ir mažiausiai per įvairias XX amžiaus negandas nukentėjusių Lietuvos dvarų. Dvaro ansamblis 1992 m. įtrauktas į saugojamų objektų sąrašą kaip respublikinės reikšmės kultūros vertybė ir vertinamas kaip vienas raiškiausių perėjimo iš baroko į klasicizmą laikotarpio dvarų sodybinių ansamblių Lietuvoje.
Vakare, sotūs ir kupini įspūdžių keliausime namo.
Nuolaidos pritaikomos užsakymo metu. Užsakant kelionę, taikoma viena iš nuolaidų – nuolatinio kliento, vaikų, senjoro, grupinė ar akcijos nuolaida. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojams automatiškai priskiriama didžiausia jiems tuo metu galiojanti nuolaida. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.
Nuolatinio keliautojo nuolaidos yra taikomas nuo 2019 metų keliaujantiems turistams.
Nuolaidos pritaikomos užsakymo metu. Užsakant kelionę, taikoma viena iš nuolaidų – nuolatinio kliento, vaikų, senjoro, grupinė ar akcijos nuolaida. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojams automatiškai priskiriama didžiausia jiems tuo metu galiojanti nuolaida. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.
Nuolatinio keliautojo nuolaidos yra taikomas nuo 2019 metų keliaujantiems turistams.
IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, likus 4-5 dienoms iki kelionės, gausite SMS žinute. Taip pat šią informaciją galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“). Likus 1 dienai iki kelionės gausite sėdėjimo vietas, autobuso valstybinius numerius ir gido kontaktus SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.
Grįžimas į Kauną, Vilnių planuojamas apie 21:00-24:00.
AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.
Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.
Turistai gali pasirinkti preliminarią vietą autobuse užsakymo metu. Tikslią vietą autobuse pagal konkretaus autobuso planą galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės.
KELIONĖS EIGA:
Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Esant galimybei, pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.
KELIONĖS DOKUMENTAI:
Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu.
Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems
KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:
PINIGAI:
Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.
KITA INFORMACIJA:
Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.
Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.
Linkime gerai pasiruošti kelionei!
Edita
2024-06-09
Su šia agentūra keliauti teko pirmą kartą, tačiau "pirmas blynas neprisvilęs". Didelis AČIŪ gidei Nijolei už visas jos žinias, už pasakojimus "virš programos", taip pat ir visiems keliautojams už punktualumą, pagarbą vieni kitiems. Ačiū organizatoriams už puikiai suplanuotą kelionės programą
*
2023-08-10
Kelionė patiko.
Danutė
2023-05-15
Oras pasitaikė tikrai šiltas,kelionės programa įdomi,Suvalkijos kraštas gražus.Muziejuose gidai kvalifikuoti,išmano savo darbą.Taip pat ir Gidė Rasa profesionali savo darbe,tarmė aiški,pasakojo įdomiai,suprantamai,važiavimas neprailgo,ir cepelinai skanūs ir charizmatiškas Jonas????tik vienas bet.Kaune įlipo apie dvidešimt žmonių grupė su padėklais maisto,dėžėmis alkoholio,manau į pikniką žmonės važiuoja.Bet tik įsitaisę autobuse pradėjo švęsti,balsai tik garsėjo,pasakojimas gidės susiliejo su triukšmu,į pastabas nereagavo,tai teko gidei pranešti.Kiek vėliau sužinojom,kad tai medikai švenčia gimtadienius.Alkoholį vartoti neleistina traukiniuose,lėktuvuose,autobusuose.Kas už tai atsakingas kelionės metu???Ir dar labai liūdna,kad medicinos darbuotojai negerbia kitų poilsio,kad patys vartoja alkoholį,rūko,nors turėtų rodyti pavyzdį ir ne tik kalbėti apie sveiką gyvenimo būdą
Aušra
2022-09-19
Puiki išvyka renkantis pakeliauti po Lietuvą. Daug įspūdžių, žinių ir geros nuotaikos. Nepaprasto grožio senoji Zapyškio bažnyčia, stovinti ant Nemuno kranto. Nuotaikingas pasivaikščjimas po Zyplių dvarą ir jo teritoriją. Savo autentiką išsaugojęs nustebino Paežerių dvaras. Susipažinome su Kudirkos Naumiesčio istoriją. Aplankėm Vinco Kudirkos kapą. Lakėmės bulvės muziejuje. Visą kelionę lydėjo puiki gidė Rasa. Dvaruose ir Kudirkos Naumiestyje taip pat super gidai.
Lekėčiuose norėjosi kažką daugiau aplankyti, arba ilgiau pasivaikščioti dvaruose, o Šakius visai aplenkti nes ten nieko įdomaus nebuvo. Ačiū