Vidurio Lietuva

Galimi išvykimo miestai: Vilnius, Kaunas

 • 1 diena
 • Lietuva
 • 41 €

Audio pristatymas

Šiuokart siūlome Jums pasidairyti po Vidurio Lietuvą. Atrasime  “aukso vidurį” tarp gamtos ir dvasinių turtų, tarp istorinio ir kultūrinio paveldo, aplankysime išpuoselėtą Kėdainių senamiestį ir, žinoma, patį Lietuvos geografinį centrą!

Išvyksime anksti ryte. Keliausime į Pašilių stumbryną, kuriame laikomi europiniai stumbrai - stambiausi  laukiniai gyvūnai, įrašyti į Tarptautinę raudonąją knygą. Senovėje šie žinduoliai  buvo paplitę Lietuvos  miškuose, tačiau dėl žemdirbystės plėtros ir intensyvios  medžioklės iki XIX  a. vidurio buvo išnaikinti.  Pašilių stumbryne, įkurtame 1969m., šie gyvūnai buvo pradėti saugoti ir šiandien nuo apžvalgos aikštelės 50 ha aptvertame  plote galima pamatyti stumbrų bandos gyvenimą.

  Vyksime į Paberžę, kuri ilgą laiką garsėjo kaip piligrimystės vieta, mat čia kunigavo  vienuolis kapucinas Algirdas Mykolas Dobrovolskis – Tėvas Stanislovas. Pasiklausyti jo pamokslų,  pasikalbėti apie gyvenimą atvažiuodavo žmonės iš visos Lietuvos.  Apsilankysime Paberžės istoriniame - sakraliniame komplekse.* Šiandien Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnytėlėje, svirne ir  klebonijoje gausu liturginių ir buities reikmenų, kuriuos rinko Tėvas  Stanislovas ir vadino ,,saugotuvėmis“. Liaudies meistrų 1787m. statytoje  bažnyčioje gausu sakralinių vertybių, Vinco Svirskio kryžių,  jos puošmena – iš medžio išdrožtas altorius. Buvusiame XVIII a. Šilingo dvare įkurtas vienintelis Lietuvoje 1863 m. sukilimo muziejus, menantis ir vieną iš sukilimo vadų - kunigą Antaną Mackevičių, kuris bažnyčioje perskaitęs sukilimo manifestą  išsivedė sukilėlių būrį kovoti prieš caro priespaudą.

Po dvasingo pasibuvimo keliausime pietauti  į vieną iš kėdainiškių rekomenduojamų kavinių - „Raganę“* garsėjančią  rankų darbo virtiniais. Virtiniai – tradicinis Vidurio Lietuvos patiekalas, ir ant kasdienio stalo, ir per šventes. Ragausime 5 rūšių virtinių (su bulvėmis, su varške, su kiauliena, su pievagrybiais ir antienos  kepenėlėmis)  ir klausysimės apie jų gaminimo tradicijas.

Pakeliui link Kėdainių atsidursime pačiame Lietuvos centre  - Lietuvos geografiniame viduryje. 1995 metais Lietuvos žemėtvarkos institutas oficialiai nustatė ir pažymėjo Lietuvos geografinį vidurį Ruoščių kaime. 2009 m. buvo įrengtas ženklas, kuris simbolizuoja šalies geografinio vidurio ryšį su kosmosu, lentelėje iškaltos šalies geografinio vidurio koordinatės. Šalia esančiame parkelyje žaliuoja ąžuoliukai, stovi skulptūros. 

Atvyksime į Kėdainius - Radvilų giminės įkurtą, turtingą istoriją ir įspūdingą daugiakultūrinį paveldą puoselėjantį miestą. Kėdainiai - šešių tautų ir konfesijų miestas, su unikaliu senamiesčiu – valstybės saugomu urbanistikos paminklu - tarsi  muziejus po atviru dangumi. Tad ir mes apžiūrėsime šio muziejaus eksponatus: vieną iš trijų išlikusių Lietuvoje ir vienintelę renesanso stiliaus Rotušę, pastatytą XVIIa, Didžiosios, Senosios rinkos aikštes, medinę šv. Juozapo bažnyčią,  sinagogų kompleksą, pasivaikščiosime Vilniaus senamiestį primenančia archaiška Didžiąja gatve ir šiuolaikinę dvasią atspindinčia Džiazo gatvele. Kėdainių puošmena - didingos architektūros renesanso stiliaus bažnyčia, pastatyta 1652 m. Ją fundavo kunigaikščiai Radvilos.Bažnyčios rūsyje – vienintelis Lietuvoje kunigaikščių Radvilų mauzoliejusIšvysime ir Radviloms skirtą paminklą “Skrynią”, Č. Milošo atminimą įprasminantį “Milošfoną” ir kitus. Užsuksime ir į Kėdainių miesto parką, kur išvysime originalų statinį – minaretą - vieną iš dviejų, esančių Lietuvoje. Jį  apie 1880 m. pastatė rusų generolas E. Totlebenas. Minaretą gaubia  įvairios legendos...

Vakare kupini įspūdžių keliausime namo.

Į kainą įskaičiuota

 • Kelionė patogiu autobusu;
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos;
 • Ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota

  (*) pažymėti objektai į kainą neįskaičiuoti:
 • Paberžės istorinis - sakralinis kompleksas: ~3 €/asm.;
 • Virtinių degustacija: ~12 €/asm.;
 • Radvilų mauzoliejaus lankymas: ~3 €/asm.

Pastabos

 • Informaciją apie tikslų išvykimo į keliones laiką ir vietą, likus 4–5 dienoms iki kelionės pradžios, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu;
 • Lydintis gidas muziejuose ir kituose mokamuose objektuose programos neveda;
 • Lankomų objektų tvarka ir kaina kelionės metu gali keistis;
 • Minimalus turistų skaičius kelionei autobusu organizuoti yra 34 turistai. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, kelionių organizatorius įsipareigoja apie tai pranešti raštu likus ne mažiau kaip 7 kalendorinėms dienoms iki kelionės pradžios. Daugiau informacijos rasite kelionės sutartyje.

Išvykimo miestai (vietos)

 • Vilnius - ERGO stovėjimo aikštelė, Geležinio Vilko g. 6A, prie Gerosios Vilties žiedo
 • Kaunas - PC Savas stovėjimo aikštelė, Savanorių pr. 346
 • Elektrėnai - Sustojimas link Kauno/Vilniaus pusės
 • Vievis - Sustojimas link Kauno/Vilniaus pusės
 • Žiežmariai - Sustojimas link Kauno/Vilniaus pusės.
 • Grigiškės - EMSI degalinė prie kelio A1, Neravų k.
 • Rumšiškės - Sustojimas link Kauno/Vilniaus pusės
 • Gariūnai - Sustojimas link Kauno/Vilniaus pusės

Keliautojo nuolaidos

 • Keleiviams nuo 65 m. amžiaus taikoma nuolaida -5 %
 • Vaikai iki 12 m. (įskaitytinai) -10 %
 • Vaikai iki 2 m. (įskaitytinai) važiuoja nemokamai -100 %
 • Keliaujantiems antrą kartą -5 %
 • Keliaujantiems trečią kartą -7 %
 • Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų -12 %
 • Nuolaida 5-am asmeniui -5 %
 • Nuolaida 6-am asmeniui -10 %
 • Nuolaida 7-am asmeniui -15 %
 • Nuolaida 8-am asmeniui -20 %
 • Nuolaida 9-am asmeniui -35 %
 • Nuolaida 10-am asmeniui -99 %

Nuolaidos pritaikomos užsakymo metu. Užsakant kelionę, taikoma viena iš nuolaidų – nuolatinio kliento, vaikų, senjoro, grupinė ar akcijos nuolaida. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojams automatiškai priskiriama didžiausia jiems tuo metu galiojanti nuolaida. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Nuolatinio keliautojo nuolaidos yra taikomas nuo 2019 metų keliaujantiems turistams.

Šiuo metu kelionė neorganizuojama

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, likus 4-5 dienoms iki kelionės, gausite SMS žinute. Taip pat šią informaciją galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“). Likus 1 dienai iki kelionės gausite sėdėjimo vietas, autobuso valstybinius numerius ir gido kontaktus SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

Grįžimas į Kauną, Vilnių planuojamas apie 21:00-01:00.

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai  gali pasirinkti preliminarią vietą autobuse užsakymo metu. Tikslią vietą autobuse pagal konkretaus autobuso planą galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės.

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Esant galimybei, pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

 • pledą, nedidelę pagalvėlę;
 • patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
 • patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
 • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
 • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
 • siūlų, adatą, žirkles;
 • maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Užsisakykite naujienlaiškį

Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir mes jums atsiųsime kelionių pasiūlymus į jūsų pašto dėžutę.

Tiesioginės rinkodaros tikslu tvarkomi asmens duomenys: vardas, pavardė, el. pašto adresas, kelionės istorija. Esu informuotas (-a) apie tai, kad turiu teisę bet kada, nenurodydamas (-a) priežasties, atšaukti šį sutikimą kreipdamasis (-i) į kelionių organizatorių adresu V. Putvinskio g. 49 - 204, LT - 44243 Kaunas, Lietuva, tel. +370 37 297080 arba el. paštu info@700.lt